Управління людськими ресурсами в менеджменті знань

Автор(и)

  • T. Zlateva-Petkova Technical University of Gabrovo

Ключові слова:

управління людським капіталом, управління знаннями, економіка знань

Анотація

Знання все частіше стають ключовим ресурсом і джерелом конкурентних переваг у сучасній світовій економіці. З ростом сектору послуг йде зростання кількості кваліфікованих робітників, все більш швидкий потік глобальної інформації, а також визнання важливості інтелектуального капіталу та прав інтелектуальної власності. Знання, як нематеріальний ресурс, стають визначальною характеристикою економічної діяльності, на відміну від матеріальних ресурсів, таких як товари, послуги або виробничі процеси. Розвиток економіки знань супроводжується поширенням інформаційних і комунікаційних технологій, у поєднанні з більшою організаційної складністю, а також зростанням віртуальних і глобальних організацій в умовах мінливості зовнішнього середовища. Це, у свою чергу, вимагає радикальних змін в управлінні людським капіталом, в часності швидкої реакції на мінливість в потребах сучасного ринку. У роботі досліджено конкретні функціональні області управління персоналом, що дає можливість відповісти на виклики сучасного світу, в часності визначено роль процесу управління персоналом в малих і середніх підприємствах, у тому числі при впровадженні на підприємстві інноваційної складової його майбутнього розвитку.

Посилання

Iles, P. A. & Yolles, M. (2000). Across the Great Divide: HRD, technology translation and knowledge migrationin bridging the knowledge gap between SMEs and Universities Human Resource Development International (in press)

Iles, P., Yolles, M. & Altman, Y. (2001). HRM and Knowledge Management: Responding to the Challenge, Research and Practice in Human Resource Management, 9(1), 3-33.

Mark Lengnick-Hall and Cynthia A Lengnick-Hall, Human Resource Management in the Knowledge Economy: New Challenges, New Roles, New Capabilities,Berrett-Koehler Publishers, 2003.

Nonaka, I., & Takeuchi, H. (1995). The Knowledge-Creating Company: How Japanese Companies Create the Dynamics of Innovation. Oxford University Press, New York.

Yolles, M. I. (1999). Management Systems: a Viable Approach. Financial Times Pitman, London.

Yolles, M. I. (2000). The Theory of Viable Joint Ventures, Cybernetics and Systems, 31(4), 371-396.

##submission.downloads##

Опубліковано

2013-08-10

Номер

Розділ

Статті